Kızıma Mektup

ağaçta kız

Sabrın kanatları altına sığınmış , yolları çiçeklerle bezeyen bir anneydim .Yavrusuna adanmış hayatı güzel kılmaya kendine söz vermiş bir anneydim sadece .

Güneşin yolları kavurduğu günlerde yavrum gölgemde soluklansın diye bir ağaca dönüşürdüm. Belkide , dallarımı uzatıp meyvelerimden toplamasına imkan verdiğimdendir , dünya ona daha tatlı gelmiştir. Yüzünde sıcacık bir gülüşle hayat bulduğum, nur yüzlüm benim. Yavrum , meleğim , kalbimin cennet köşesi.

Mışıl mışıl rüyalarındayken izlerim senin masum yüzünü . Yarınlarını düşünerek içim hem ışıldar hem de dualara sarılırım yavrum güzel günler görsün diye.

Alışılmadık denizlerde yüzerken bulduğum inci tanemsin bu hayatta. Yolcuyum ben derin sularda. Kendimi bulurken sende parladığımı keşfettiğim bir hayat yolcusuyum ben.

Annemin aşkına aşık bir yavruydum , bugün yavrumun aşkına aşık bir anneyim . Yarınlarımın ; keyifle , huzurla, mutlulukla ,sevgi ve kolaylıklar ile akmasına izin veriyorum .

AŞK İLE …

Neydim , ne oldum , ne olucam . Mevlana

 

Kendime Mektup ;

anne

Bu dünyada kendimin kocaman yer ettiğimi düşünürdüm .Dünyaları kaldırsam ; taşı toprağa , havayı suya dönüştüreceğimi sandığım ama hepsinde yanıldığım anne olunca hemde birde alerjisi olan bir çocuğun annesi olunca sabrın taşı toprağa çevirdiğini sonra her daim gülümsemenin o toprakta çiçekler açtırdığını ve ardından içimdeki acıları kabule erip yarınların güzel geçmesi için gayret ederken o çiçeklerin kocaman meyveli ağaçlara dönüştürdüğünü gördüm.

Gördüm ki hiçbirşey öyle kahramanlıklar ile değil sabır ile sevgi ile aşk ile üreterek oluyormuş. Her yanlışımda kendimi affedişlerimdeydi yarınların güzellikleri.  Rüzgarlar esti , kırdılar mağrur duran dallarımı . fırtınalar koptu içimde. Sandım ki yaşayamam artık . Yaşayamam artık böyle dediğim her anda öğrendim ki kırılan dallarım kör yanlarımmış. görememiş vazgeçememişim aslında zamanında . Benim yapamadığımı tabiat beni yileştirmek için yapmış. Kabule erdiğim kör noktalarımı attığım her fırtınada kök saldım ben . Doğruya  ilerleyen köklerim derinlerde yerini buldu. Şimdilerde sakinim. Yarınlara umut ışığım ve Rabbime sığınışlarım var.

 

Neydim, ne oldum, ne olucam derken hep yanımda olan ve olacak olduğuna gönülden inandığım Rabbim . AŞK İLE güzel günlere niyet ettim.

http://www.youtube.com/watch?v=7maJOI3QMu0  yazıyı yazarken tınılarında gezindiğim tek parça oldu bu gece bana . River flows in you – Yiruma nın harika piano yorumu ile . dinlemenizi tavsiye ederim.

Alttaki tablo Fransız sanatçı J A Arnoux a aittir. Markiz pastanesinin duvarlarını süsleyen eserin ismi İlkbahar.

Kızıma Mektup” için bir yorum

  1. Yazınız beni derinden etkiledi. Bu kadar mı guzel anlatılır anne olmak! Yurekten kutluyorum sizi. Saglıkla ve sevgiyle kalın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s