Yaşama yıldızlar çizen her anneye

yıldız anne

 

▶ Rachmaninoff – Vocalise , Gülsin Onay and Erkin Onay – YouTube ( dinlerken zihninizi ve ruhunuzu sizden alıp mehtaba bırakacak bir parça. Dinlemenizi tavsiye ederim )

Güneşin pırıl pırıl parladığı sabahlardan gecelere bırakırken gün kendini, gökteki mücevher yıldızlar tek tek kendini göstermeye başlamış ve her bir yıldız kendi hikayesini anlatmaya dalmıştı. Gökteki cıvıl cıvıl şenlik evimize yansırmı acaba diye merak ettiğimden yüzümü kendime içimdeki gökyüzüne çevirdim. Kızım dilemişti hergünün pırıltısını ve gecenin süsünü yaşama renk katmasını. Bende bir anne olarak elimdeki sihirli değneğe dokunmuş miniğimin yüzündeki tebessüm aşkına denizlerimin sularını okyanuslara katmıştım. Kendi sahilime vuran dalgalara sadece ayak bileklerime kadar giren bir yavruydum . Yoktu öyle denizlere yelken açmaya cesaretim . Bir de gökyüzünde yıldızlar çizmeyi hayal bile edemezdim. İnsanın kendinden öteye değer verdiği ve içindeki savaşçıyı harekete geçirdiği bir aşktı evlat aşkı . İçimdeki yorgunluğu , küskünlüğü hayra dönüştürme gayretimin içindeki tek sebebim . Gözlerindeki pırıltıya vurulduğum aşkım . Bu dünyanın güzellikleri , bolluğu ve keyfi sana ulaşamadı diye okyanuslara yelken açarak hayrı ve güzellikleri adına arayışım. Akşamları yıldızları seyrederken, yağmur toplar gibi ellerini açarak toplayacağını düşündüğünde anladım ki hayallerim çok sınırlı. Anladım ki ben artık büyümüşüm. içimdeki çocuğu yeniden buluşumsun sen kızım.  Hayat dilerim arayışlarımı mutluluklar ile hayrlar ile tamamlar. tebessümün her anneye ve her evlada ışık olsun evladım.

 

Evladı için yaşama yıldızlar çizen her annenin yavrusu pırıl pırıl bir geleceğe adım atsın. Bildiğim ve bilmediğim tüm iyilikler kalbine akabildiğim her annenin yaşamında var olsun dilerim.

 

Resim :Tamara Laporte

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s