Mutluluk bazen tınılarda kendini bulmaktır

dans

https://www.youtube.com/watch?v=OLY2i_DD6tI ( Ben Böyleyim – Athena )

 

Hayat bu kadar mı?
Bence değil
Bir kaç sözüm var
Biraz senin gibi
Yıkılmayan duvarları var
Bazen esintili
Bazen uzak yakınlarım var
Ben ben böyleyim kendi yolumda

Bırak tutma beni
Kaybetsem de üzülmem asla
Ne boş kaygıların
Korkma bana hiç bir şey olmaz
Yanlış doğru gibi
Eksik kalan bir kaç satırsa
Ve ben ben böyleyim
Kendi yolumda

Hayatta benim
Her anımı yaşadıkça sevesim var
Aldırmam hiç yağmurlara
Benim güzel hatalarım var
Bir an bile vazgeçmedim
Kendi yolumdan

Değer saklanma hiç geçer zaman
Böylede geçer ya sev ister vazgeç
Beklentiler sadece üzer
Ayrı dünyalarda farklı farklı kafalarda
Ve ben ben böyleyim
Kendi yolumda

Hayatta benim her
Anımı yaşadıkça sevesim var
Aldırmam hiç yağmurlara
Benim güzel hatalarım var
Biran bile vazgeçmedim
Kendi yolumdan

 

Zaman hızla akıp geçerken anne olan Nurgül’ün içinde kalıplar , düşünceler , zaman aşınımına uğrayıp yerini sevmeyi ilke edinmiş ama herşeyden önce kendini ve kendi olmayı sevmeye başlamış bir anneye bırakıyor. Alerji çok uzun bir marathon . Bu yolu bir anne olarak hızla koşup bitirmeye gayret ederken gün geldi kendimi affedemediğim anlarımda oldu ancak dönüp geriye bakmaya bile fırsat vermeden herkesten ve herşeyden önce kendime dönüp ben ne yapıyorum neden diye irdeleyip sorulara boğdum kendimi. Neden kelimesinin açıklamalarını ve düzelmesi gereken tüm karadelikleri Yaradan ve Yaradanın sevgisi ile birlikte aşmayı başarabildim.

Tüm zamanlar akarken koşup yorulduğumda , durup nefes aldığımda ve finale erdiğim gün yine yanımda çalacak bir parçam var .Ruhumun tüm derinliklerinde ve tüm kelimelerin yaşanmışlıklarla dolu olduğu her anımı ve her tecrübemi akıttığım yanımda benimle birlikte kendimi kabule erdiğim her anımda kalbimde çalan parçamdır Athena ‘nın Ben Böyleyim isimli şarkısı.

Dans etmenin sihrine hiç kendinizi bıraktınızmı ? İnsanın öfkeli anında , mutsuz anında , umutsuz anında dans etmenin içinizdeki umut çoşkusunu parlattığını gücünüz tükenmişken yanınızda kendinizden olan ve kullanamayacağınızı düşündüğünüz parçanız olan gücünüzü parlattığını hiç yaşadınızmı ? Herkesin dansı başkadır. Kendi dansınızı kendinize anlatırken yaşadıklarınızla birlikte içinizden dökülen tüm duygulara rehberlik yaptığını hiç tattınız mı ?

“Zamanların en yoğunu annelik zamanlarıdır ” . Bu yoğunluğun akacağı bir nehir bulmak istiyorsanız önce kendinizde açılan kapılara göz atmanızı tavsiye ederim. Tüm öğretilerde hareketliliğin önemini düşündüğünüzde duyguların kapısını açan içinizdeki çoşkuyu harekete geçirmenin vaktinin geldiğini fısıldıyorum ilk defa. Kendinizle bir odada kalmanız yeterli. sizi anlatan bir parça ister tasavvuftan bir ney sesi ile dönmeyi tercih edersiniz , isterseniz sizi en derininizde ifade eden bir tını ile kendi ritminizi yakalarsınız. Dünya sizi size akıtacak olan ritmler ile doluyken ve siz kendi kapılarınızı bulmaya niyetliyken yapacağınız çok basit . Kendinizi kendinize teslim etmek ve ritmlerle içinizdeki tüm duyguları serbest bırakmak.

Bir anne olarak duygularımı nasıl dengelerim sorusuna kuaföre gitmek , spor yapmak , kız arkadaşlarımla sohbet etmek , kitap okumak ve daha aklıma gelmeyen bir çok konuda ki deneyimlerimden beni en çok rahatlatan ritmlere kendimi bırakmak oldu.

Sevmek benim yaşam amacım. Herşeyden önce kendimi kendi halimle kabul ederek sevmek ve kendini seven bir anne olarak içimdeki sevgiyi mutlu bir çoşkuyla çocuğuma akıtmak ve nesillerin mutlulukla birlikte yaşama akmasını sağlamak , beni ben yapıyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s