Bİr Öğretmeni olmalı meleğimin aynı kendi gibi bir melek

c6928c6dcba47d5cf29036fad3619648

Sen ve Ben gafletini aşıp BİZ olabilenlerin rızkıdır AŞK demiş Mevlana .

Bir öğretmeni olmalı çocuğumun ona anne gözü gibi baksın , öpsün , koklasın , gün sonunda yüzünde yine kocaman tebessümü ile gözlerindeki yıldızlar ile uğurlasın kızımı diye niyet ederdim . Yüce Yaradan sesimi yukarılardan duymuş olmalı ki gönlüme göre bir öğretmen nasip oldu kızıma . Kızımın gözünde öğretmeninin yeri bambaşka aralarındaki aşk ise taçlandırılacak kadar kıymetli ve anne Nurgül için en önemlisi alerjisine dikkat edebiliyor olabilecek hassasiyeti yüksek bir öğretmen 🙂

Okula ilk verdiğim zamanlarda eve geri dönememiştim. Aylarca okulun yanındaki cafelerden birinde bekledim , içimdeki heyecanı , kaygıyı bir yana bırakamadan . Oysa  zaman içinde öğretmenimiz ile sürekli olarak konuşarak Duru ‘nun alerjisinin hangi besinlere olduğunu , bu besinleri yediğinde tepkilerinin neler olduğunu , tereyağı sadece kahvaltıdaki tereyağ olmaktan başka yemeklerdeki tereyağ olup olmayacağı gibi birçok detayı anlattığımda karşımdaki öğretmenin bakışları değiştiğini gördüm . İlk olarak böyle bir çocuğu annesinden ilk kez teslim alan bir öğretmenin çoşkusunun yanına biraz daha fazla sorumluluk vermiş olmak anne yanımı biraz tedirgin etse de , zaman içinde öğrendiğim tek şey ; Duru ile Yasemin Hanımın birlikte çok konuyu birbirlerine yardım ederek aşmış olmaları . Yasemin hanım ,  kızımın yanında kendini korur gibi korumaya çalışan , gayretini aşk ile mutluluk ile yaparak kızıma huzurlu bir ortam sağlayan , öğrencisini içselleştirip biz olarak bakan eşi az rastlanır bir melek. Bazı insanlar dünyaya öğretmek için gelirler , sevgi ile aşk ile huzur ile neşe ile yapılabilecek sorumlulukların üstesinden gelebilecek ağırlıkların zafer bayraklarıdır onlar. Bir annenin aradığı kanatlı meleklerdir. Omuzlarımdaki yükü hafifleten , aklımdaki kaygıları bırakmama ve kızıma da güvenmem gerektiğini öğrenmemi sağlayan özel bir insan Yasemin Hanım . 

Ben size okul seçin demek istemiyorum. Ben sizlere okulda biricik yavrunuzu emanet edecek ve sorumluluğu kendini koruyormuş gibi içselleştirerek alabilecek , kalbi büyük bir öğretmen seçin demek istiyorum. Bir anne yarısı gibi evladınızın etrafında olabilecek güzel yürekli her insan , her dokunuşu ile harikalar yaratabiliyor . aynı Yasemin Hanımın, bana ve Duru nun hayatına dokunduğu gibi yaşamınızda güzelliklere açılan bahçeleriniz olabilir.

 

Umarım, kalbi yavruları ile birlikte atan tüm annelere nasip olur Yasemin Hanım gibi BİZ olmanın aşkını yaşatabilecek bir öğretmen .

https://www.youtube.com/watch?v=to0DbEFTLAM  ( Chee Yun , kalbi ile öğrencilerini saran her melek için çalıyor )

Reklamlar

Bİr Öğretmeni olmalı meleğimin aynı kendi gibi bir melek” için 2 yorum

  1. Siz benim için o kadar çok değerlisiniz ki.. en başta Duru. Duru benim için kendi minik ama kalbi kocaman bir kelebek ♡ ve benim için çok ama çok özel.. Nurgül hanım ise en tatlı en az kızı kadar kalbi kocaman en şeker velim♡♡😍 yazınızı okurken çok duygulandım hani derler ya kalbime dokundunuz sizin gibi kıymet bilip değer veren insanlar olduğu sürece benim mesleğim en mükemmel meslek 😊💕👶 sizi çoookk seviyorumm iyi ki varsınız😊

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s