Cevizhane

cevizhane

Aynı kalbi taşıdığınızı ruhunuzun en derinlerinde hissettiğiniz insanlarla bir gün bir yerlerde Yaradanın en ince planları dahilinde karşılaştığınızda nasıl hissedersiniz ?

Uzun ve sıcak bir yolun devamında eşim seslendi ” Kaptanın Ceviz Çiftliği  diye bir yer var . Ne dersin . Bakalım mı ? “ . Uykumdan sıyrılıp evet demeye bile fırsat kalmadan çiftliğin girişinde buldum kendimi. Arabadan indiğimde ise kalbim heyecanla çarpmaya başlamıştı bile . İçeriye aceleyle adımlarımı attığımda karşımdaki zarif bayanın kim olduğunu anlamıştım . Önceleri ruhumun tanıdığını bildiğim zerafeti kelimelerinden ve gülümseyen yüzünden okunan hanımefendi Cevizhane bloğunun sahibi Selin Hanım .

Güzel sohbetinin yanında minik ceviz sepeti ile ikramda bulunduğu cevizlerin tadına doyamadık . Birara eşimden tadımlık yiyeceksin doyumluk değil diye uyarı almış olsam da çocukken köylerde yediğimiz cevizleri anımsattığındandır yüzümde muzur bir gülümseme belirdi .

Kahvelerimizin ikramı ile başlayan ve yolculuğun en lezzetli sohbetinde buldum biranda kendimi . Bloğunda okuduğum her detayın hayatında var olduğunu tek tek gördüğüm ve samimiyetine ve sıcaklığına bir kez daha içimden güven duyduğum bu hanımefendi ile derin derin çiftlik yaşamının ve kendi ellerinin değdiği mis gibi ürünlerin içlerine dalmışken bir yandan kapı aralandı . İçeriye mavi gözleri ile ışıl ışıl bakan ve ellerinde kümesden yeni topladığı yumurta sepeti ile Kaptan Bey içeri girdi.  Hayatı boyunca yaptığı yolculuklarda karşılaştığı keyifli anılarını paylaşmaya başladığında bahçede ceviz ağacının altında keyifle dinlemeye koyulmuştuk bile .

Kızımın ise bütün bu koyu sohbetlerden öte etrafta özgürce dolaşan tavukları seyre daldı 🙂 Doğanın mis gibi kokusunu içimize çektiğimiz derin bir hoşluk içerisindeydik . Bir ara kendimizi tarifler arasında bulduk. Cevizhane de üretilen cevizleri sadece ceviz olarak değil aynı zamanda ceviz reçeli olarakda ikramda bulunmayı tercih etmiş olmaları beni çok sevindirdi. Lezzeti ile haklı bir yere sahip olan ceviz reçelini en güzel şekilde üreten Kaptan Bey , isteyenlere internet üzerinden de satış yapabildiklerini söylediğinde bu kış yiyeceğim reçel belli olmuştu. Nihayetinde yanımıza aldığımız reçel bu yazıyı yazdığım anda bile kalmadı.

Temmuz ayının sonlarına doğru iriliği ile göz kamaştıran lezzeti diğer cevizlerden daha güzel olan cevizlerini toplamaya başlayacaklar. Dilerseniz sizde bu lezzetli cevizlere ulaşmanız mümkün. Ben telefonuma bir uyarı mesajı koydum bile. Sipariş listemde ceviz reçelleri ile aynı sırada iri cevizlerde mevcut.Ceviz ile neler mi hazırlarım diyorsunuz hala ? Siz hiç ceviz sütünü denediniz mi ? Bitkisel kaynaklı sütlere alternatif bir seçenek olan ceviz sütünü ilk duyduğumda her konuya karşı açık fikirli olmayı kendime ilke edinmiştim. Denediğime çok memunum . Evdeki dondurmalar genellikle ceviz sütünden hazırlanır oldu bizde ve ayrıca yulaf ezmeli kahvaltılarımın en lezzetli yakışanı ceviz sütü için SelinHanıma özel teşekkür ediyorum. Cevizhane  Bloğun da da bir çok sebze , meyve ve ceviz gibi doğal beslenme kaynakları ile neler hazırlıyabileceğinize dair tarifler bulmanız mümkün. Katar da özel olarak dersler alan Selin Hanım , bilgi birikimini bu konularda arayışları olan meraklılara cömertce sunmuş ve hayatımıza bilgi ile çiçekler açan dallarını sunmuş . Benimde hayatıma tariflerle birlikte güzellikler aksın derseniz Cevizhane  linkinden siteyi ziyaret edebilirsiniz.

Mantık sizi A noktasından B noktasına götürür . Hayal gücü ise heryere diye tarihe imza atan  Albert Einstein ın dilini çıkaran muzip resmi belirdi zihnimde. Her Muğla ya uğrarsanız misafirimiz olun diye okuduğum cevizhane yazılarının o gün kahramanıydım kendi içimde. Her günü sevgi ve aşkla üreten insanların verdiklerinin sevgi ve aşk yarattığına inanıyorum. Sizlerinde bir gün konuk olmasını dilediğim güzellikler çiftliğine emek veren Kaptan ve Ailesine her ürüne sevgi ile baktıkları ve ürettikleri için gönülden teşekkür ediyorum.

 

Not : Sohbet etmekten fotoğraf çekmeye vaktimiz kalmadı 🙂 Fotoğrafı Cevizhane Bloğundan aldım 🙂 Kaptanın çiftliğinden ceviz , ceviz reçeli , diğer meyve reçelleri , tarım ürünlerini katkısız doğal olarak temin edebilirsiniz. Bloğun üzerinden ürünlere bakabilir ve birçok vegan – vejeteryan tariflerinde bilgisini alabilirsiniz 🙂

Yaşam aynı kalbi taşıdığınız insanların yolları ile sizleride kesiştirmesi dileğim ile ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s