Pirinç Makarnası

pirinç makarnası

Buğday alerjisi olanlara makarna alternetifi olarak düşündüğüm bir ürün pirinç makarnası. Marketlerde Rice Sticks olarak geçiyor ve içerik bilgisinde sadece pirinçunu ve su olduğu yazıyor. Market alışverişlerinde aldığım ürünlerin her zaman içeriklerini okumaya itina gösteriyorum. Yıllar boyunca alerjimize denk gelen herhangi bir alerjen olmadığını bildiğim bir ürün dahi olsa elime aldığım her paket mutlaka içerik bilgisi okumama sebeb oluyor.

Bunun sebebi ise üretim bandı değişmiş olabilir , içerik değişmiş olabilir gibi üretim esnasında bir çok nedende yatıyor.

Piti Pati ve Pus’un hikayesi kitabın bize gelişi kadar kalbe dokunuyor . Sevgili Duygu Yüksel Özgüven den önerisini aldığım kitap için akşam almaya niyet etmişken öğlen çok sevdiğimiz bir arkadaşımızın bize hediye etmesi kızımdan çok beni heyecanlandırmıştı. okuduğumda ise dostlukların , dayanışmanın ve emeğin gücünü duygusal ve eğlenceli bir dil ile anlatması bizi kitaba epey bir sardı diyebilirim. Kitabı kızımın kitabı sevdiğinden daha çok sevdiğim doğrudur 🙂

Hayat umut dolu hikayelerin çoğaldığı ve insanların birbirleriyle her koşulda bir olduğunu anlayabildiği günleri biran önce getirmesine niyet ediyorum.

Malzemeler:

Yiyeceğiniz kadar Rice Sticks ve haşlamak için su

Yapımı :

aynı makarna haşlamak gibi hazırlanıyor. Kaynamış suya attığınız Rice Sticksler 6 veya 8 dakika içinde hazır hale geliyor.

Afiyet Olsun

 

Not :

Pirinç alerjisi olanlara uygun bir ürün değildir.

Alerji aynı parmak izi gibidir. Kişiye özeldir. Bu nedenle kullanmak istediğiniz her yeni besin için mutlaka alerjinizin düzenli kontrolünü yapan uzman doktorunuzun önerisini almanızı tavsiye ederim. Kendi doktorunuzun önerisi herkesin önerisinden üstündür.

Besinlerden herhangi birine alerjisi veya hassasiyeti olan kişiler o besinleri kesinlikle kullanmamalıdır .Ayrıca alerjisine uygun başka bir besin ile değiştirerek tarifi kendisine göre modifiye edebilir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s