Nice Güzel Senelerimiz Olsun

amazing-photography-margarita-kareva-7

Ne yapsaydı yani kışın tüm ihtişamına ve güzelliğine rağmen karlar altında kalan yüreğini burkup kaderine boyun mu eğseydi . Yapamazdı ve yapmayacaktı. Kendine bir kez daha bunu yapamayacak kadar akıllanmıştı. Kendine ihanetinin anılarını çoktan yakmış ve küllerinden yeni bir ben dediği birini yaratmıştı. Şimdi o eski ben dediği çok sevdiği ama bir o kadarda onu okumaktan içi sızladığı benliğine sıcacık bir buse gönderdi. Bu seni çok önemsediğim bir yaşam ve bu yaşama sadece sana adıyorum dedi. Gözlerinden akan yaşta geleceğin kaygıları ve geçmişin hüzünleri ona veda etmekteydi.

Ayağa kalktı.Yüzünü toparladı ve elbisesini giyindi. Bakışlarına kendinden emin bir ifade yerleştirdi. Kalbindeki samimiyeti bir ağacın yemiş veren dalları gibi elbisesine süs olarak ekledi. Saçlarının arasına ise umudun kocaman çiçeklerini koydu.

Issız ormana benzetti yaşamını. Bu kadar ısssızlığın içinde orman perisine benzetti kendini. İnsanların vahşi arzuları ve  bu vahşiliğe karşı hükmedeceği yanları birer birer bir hayal gibi geçti önünden.

Yılın ilk kar tanesi burnunun ucuna konduğunda yepyeni bir bene yepyeni bir yıl ile merhaba dedi.

Not :Bu kadar yazı işte sadece bu resim ile aktı içime. Sanatçı Kareva Margarita ya kalbimi taçlandırdığı için çok teşekkür ederim. Resme bakarken hem kendimi hemde kalbimin içine aldığım kadınları gördüm. Yeni yılın herkese umutlar ve  güçlü kararlarını hayata geçirebilecek fırsatlar getirmesini dilerim.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s