Yolculuk

tabiatUzun zaman önceydi ne kadar uzun olduğunu artık hatırlamıyorum. İçimdeki dertlerin beni daralttığı zamanlardı. evimin önündeki yeşil alana bakıp ağaçları seyrederdim. Ağaçların yapraklarının sallanışı , dallarının rüzgarda eğilerek hareketlenmesi bile bana ağacın hüzünlü olduğunu hissetirirdi. Sonra günler  ayları, aylarda yılları kovaladı ve içimdeki duygularda hüzünden durağanlığa ve dengeye ulaşmaya başladığında aynı ağacı tekrar izlemeye devam ettim. Ancak ne ağacın yapraklarında ne de dallarında eski hüzünlü sallanışlardan eser yoktu. Rüzgar aynı rüzgar , ağaç ve güneş aynıydı.

O zamanlar fark ettimki ben dünyaya nasıl bakarsam gördüklerimi içimdeki duygular ile pekiştiriyordum ve anlamlandırıyordum.

Bütün dünyada her gün her ay değişimler yaşanıyordu ve bu değişimler ben ne kadar değişmeyeceğime inansamda beni de değiştiriyordu. Duygularım her zaman hüzünlü kalmayıp yerini huzura , mutluluğa zaman zaman çoşkuya bırakıyordu. İnişli çıkışlı duygularım arasında etrafımda yaşadığım bir çok neden vardı. Bütün bunlar arasında kendime baktığımda dışarıdaki dünyayı yorumlayışımın tamamı ile içimde olduğunu fark ettim.

Hayat karşıma zorluklar , engeller ve sınavlar çıkardığında inişli duygu ve düşüncelerime kendimi kaptırmamak adına kendime sorular sormaya başladım. Bu nedir ? Bu olayı değiştirebilir miyim ? Değiştirebilirsem nasıl yaparım ? Tüm yaşamımı bunun üzerine düzenlediğimi itiraf etmeliyim. Hep bir çözüm arayışı içinde olmak çözebildiklerim ile hayata daha iyi koşullarda devam etmek ve çözemediklerim ile sabırlı şekilde önüme fırsatların gelmesini beklemek. Beklerken neleri öğrendiğime algımı dikmek her zaman içsel bir kazanım oldu .

Yemek konusunda zorunlu bir diet ile başlayan serüvenimde yaşam algılarımı ve tecrübelerimi en derinden kazanacağım bir yolculuk olduğunu söylemiş olsalardı o zamanlar gülerdim. Ancak değişirken hem kendime hemde etrafıma nasıl faydalı olurum diye çıktığım yolun beni sadeliğe , basitliğe , kendi içimdeki özün değerine ve sahip çıkmaya götüren cesarete bugünlerde teşekkür ediyorum.

Yaşam her birimize kendi içimize bir yolculuk fırsatı sunuyor ve bunu bazen zorlu ve bazende daha kolay yollar ile ifade ediyor.

Umarım , bundan sonraki yolculuklarımız sağlık , neşe, mutluluk ve birlik bilinci içinde olur. Bolluk ve bereketin hayırlar ile yaşamımıza akmasına niyet ediyorum.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s